Buse Naz Çakıroğlu: Tokyo dan altın madalya ile evime dönmek istiyorum
14 a47284d4 16b3 4223 9433 7d60eee0ff96 - Buse Naz Çakıroğlu:  Tokyo dan altın madalya ile evime dönmek istiyorum


Fenerbahçeli milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, “Şu anda dünya sıralamasında 1. sıradayım. Londra’da ilk 6’ya girip Tokyo’da da altın madalya alıp evimize dönmek istiyoruz” diye konuştu.


Rusya da geçen ay düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası nda gümüş madalya kazanan Buse Naz Çakıroğlu, İhlas Haber Ajansı na (İHA) açıklamalarda bulundu. Kadına şiddete karşı olan bir etkinlikle bulunmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren Çakıroğlu, “Göğsümde taşıdığım arma bunu destekliyor ve bu da ayrıca bizi mutlu ediyor. Burada dünyaya sesleniş için birlikteyiz. Umarım önümüzdeki yıllarda böyle bir etkinlik adı altında olmayız da daha farklı bir etkinlikte oluruz. Her zaman birlikte eşitiz. Bu kampanyaya destek verdiğim çok mutluyum” dedi.

“Tokyo dan altın madalya ile evime dönmek istiyorum”

2020 Tokyo Olimpiyatları hakkında soruyu cevaplayan Çakıroğlu, “Olimpiyat hazırlıkları güzel devam ediyor. 25 günlük kampın sonunda buraya geldim. Martta olimpiyat elememiz olacak Londra da. Orada ilk 6 ya girmeye çalışacağım olimpiyatlar için. Şuanda dünya sıralamasında 1. sıradayım. Londra da ilk 6 ya girip Tokyo da da altın madalya alıp evimize dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ozan Buğra Koşar - Mehmet Şirin Topaloğlu
*