Rıza Çalımbay: Böyle bir maçı kazandığımız için çok mutluyuz
14 b8364726 6ff9 4f08 b4fc cbe5a24de66d - Rıza Çalımbay:  Böyle bir maçı kazandığımız için çok mutluyuz


Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe maçını kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Çalımbay, müsabaka sonrası rakipleri Fenerbahçe nin Başkanı Ali Koç un soyunma odalarına gelerek, kendisini ve takımını galibiyetten ötürü tebrik ettiğini aktardı.


Süper Lig in 15. haftasında DG Sivasspor, sahasında Fenerbahçe yi 3-1 yendi. Maçtan sonra konuşan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, karşılaşmadan sonra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç un soyunma odasına gelerek kendilerini tebrik ettiğini söyledi. Çalımbay, Sayın Ali Koç a çok teşekkür ediyorum. Maçtan sonra soyunma odamıza kadar geldi. Hepimizi tebrik etti. Kendine çok teşekkür ediyorum ve Fenerbahçe de başarılar diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum. Fenerbahçe yi çok seven biri açıklamasını yaptı.

1-2 transferle daha güçlü duruma geleceğiz

Deneyimli çalıştırıcı, maçta çok zorlandıklarını ancak iyi bir galibiyet aldıklarını belirterek, Çok güzel galibiyetler almıştık. Bu maç da bizim için dönüm maçıydı. Bu maçı da geçmemiz gerekiyordu. Bir hafta boyunca bu maça çalıştık ve bu maçı konuştuk. Arkadaşlarım ellerinden geldiğince ne konuştuysak onu sahaya yansıtmaya çalıştılar. Çok zorlandık ama iyi bir galibiyet aldık. Zorlanmamızdaki en büyük neden yine bizden kaynaklandı. Son paslarda hata yaptık ve girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Maçı daha önceden koparabilirdik. Bu galibiyete çok seviniyorum ama yukarıya oynamak istiyorsak, ders almamız gereken şeyler de var. Sezon başından beri mükemmel çalışıyorlar. Bugün de herkes varını yoğunu ortaya koydu. Çok iyi mücadele ettik ve oyun disiplininden kopmadık. Böyle bir maçı kazandığımız için de çok mutluyuz. Kalan 2 tane maçımız var. Bu maçları çok iyi bir şekilde bitirip, devre arasında daha çok çalışarak belki 1-2 transferle daha güçlü duruma geleceğiz şeklinde konuştu.

Taraftarlarımız muhteşemdi

Taraftara teşekkür eden Rıza Çalımbay, Bugün taraftarlarımız muhteşemdi. Bu kalabalık umarım Fenerbahçe maçı ile birlikte kalmaz. Bundan sonra maçlarda da aynı şekilde gelirlerse onarın desteği ve coşkusuyla daha güzel şeyler yapacağız. Bir başarı yakalanacaksa bu taraftarla birlikte olacak. Böyle coşkuyla destek verirlerse bizim için büyük bir avantaj diye konuştu.

Oğuzhan Sarzep - Onur Erden