Dorukhan Tokgöz den kötü haber
14 a267cb12 340c 43be ba6d 97038414c2f4 - Dorukhan Tokgöz den kötü haber


Aytemiz Alanyaspor maçının 69. dakikasında yaşadığı sakatlık sonrasında hastaneye kaldırılan Dorukhan Toköz ün diz kapağının çıktığı ve buna bağlı olarak kıkırdak kopması yaşandığı açıklandı.


Beşiktaş a Dorukhan dan kötü haber. Aytemiz Alanyaspor maçının 69. dakikasında Cisse yle girdiği ikili mücadele sonrasında yerde kalan ve takım arkadaşı Vida yla da çarpışan Dorukhan Toköz ün sağ diz kapağının çıktığı, buna bağlı olarak da diz kapağında kıkırdak kopması meydana geldiği öğrenildi. Ameliyata alınacak olan Dorukhan ın uzun bir süre takımdan ayrı kalması bekleniyor.

Bozhan Memiş

İLGİLİ HABERFikret Orman: Dorukhan, devreyi kapattı gibi gözüküyor

Alanyaspor maçında sakatlanan ve hastaneye kaldırılan siyah-beyazlı takımın genç oyuncusu Dorukhan Tokgöz ün durumuyla ilgili açıklama yapan Futbol Şube Başkanı Ahmet Kavalcı, “Dorukhan yaklaşık 4 ay kadar futboldan uzak kalacak” dedi.

Süper Lig in 7. haftasında İstanbul Park ta gerçekleştirilen Beşiktaş - Alanyaspor maçında ciddi bir sakatlık yaşayan Beşiktaş ın genç oyuncusu Dorukhan Tokgöz hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hastanede, genç oyuncuyu ziyaret eden Futbol Şube Başkanı Ahmet Kavalcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Şu anda Dorukhan ın yanından geliyoruz. Futbolcumuz Dorukhan maç esnasında bir sakatlık geçirdi. MR ı çekildi. Diz kapağında problem var. Diz kapağı yerinden çıkıyor, tekrar o esnada ayakta hafif bir sıkıntı oluyor. Doktorlar MR ını çekti. Yaklaşık 4 ay kadar futboldan uzak kalacak. Çok üzüntülüyüz ama galip geldik. Allah böyle üzüntüler vermesin. Kendisinin de morali bozuk. Tekrar kendisine çok geçmiş olsun diyorum. Allah şifa versin” dedi.

“Yarın büyük ihtimal ameliyat olacak”

Dorukhan ın sakatlanmasından dolayı üzüntü duyduklarını ifade eden Kavalcı, “Yarın büyük bir ihtimalle ameliyat olacak. Ameliyattan sonra hocası gerekli şeyleri söyler. Şu anda N Koudou MR da, o çıkmadı. O çıktıktan sonra Oğuzhan MR a girecek. Ama onlarda öyle çok büyük bir sakatlık yok. Onların da arka adalesinde bir sıkıntı gözüküyor. Ama Dorukhan a çok üzüldük. Ya anlatılacak bir şey yok. Kendisine çok geçmiş olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Burak Yılmaz: “İnşallah en yakın zamanda geri dönecektir”

Kara Kartal ın tecrübeli golcüsü Burak Yılmaz ise Dorukhan ı hastanede ziyaret ettikten sonra basın mensuplarına, şu açıklamaları yaptı:

“Sağlık yönünden benim bir şey söylemem doğru değil. Onu doktorlar söyler. Çok üzgünüz. Konuştuk tabi, morali çok bozuk, çok üzüntülü ama toparlayacak. Biz inanıyoruz, hepimiz onunlayız. Hiç kimse de yalnız bırakmadı. Güçlü, aslan gibi. İnşallah en yakın zamanda geri dönecektir.

Davut Has