Şamil Kadirov Gürcistan dan “altın kemer” ile döndü
14 398dcda3 321f 4b29 8b78 c2e6a2a424b7 - Şamil Kadirov Gürcistan dan “altın kemer” ile döndü


Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin karma dövüş sporlarında gururu olan Küçükköy MMA Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Şamil Kadirov, Gürcistan’da düzenlenen WJMMAF Karışık Dövüş Sanatları Profesyonel Kafes Şampiyonası’ndan altın kemer ile döndü.


Gürcistan ın başkenti Tiflis te gerçekleşen şampiyonanın final maçında Gürcü rakibi Nika Xelaıdze yi büyük bir üstünlükle mağlup eden 66 kilogram klasmanında Kadirov şampiyon oldu.
Küçükköy MMA Spor Kulübü nün başarılı sporcusu Şamil Kadirov, aynı turnuvada bu yıl 3. kez şampiyonluk elde ettiği için altın kemerin gerçek sahibi olma hakkını da elde etti.

Ayvalık ve ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan Küçükköy ün adını ulusal ve uluslar arası şampiyonlarda elde ettiği şampiyonluklarla sık sık duyurmayı başaran Şamil Kadirov, final karşılaşmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklama da; kendisine her zaman destek olan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Küçükköy Spor Kulübü Başkanı Volkan Ataş ve sponsoru Dürümcü Serko ya teşekkür etti.

Başarılı sporcunun Antrenörü Tuncay Talay da, Şamil Kadirov un başarılarının artarak süreceğine inandığını belirterek, kendilerine güvenenleri asla mahcup etmeyeceklerinin altını çizerek, ay-yıldızlı bayrağı şeref kürsüsünden aşağıya asla indirmeyeceklerinin mesajını verdi.

Suat Salgın