Galatasaray, Jesse yi transfer etti
14 66e2e234 5c87 4616 a032 9ba6329cd1b2 - Galatasaray, Jesse yi transfer etti


Galatasaray, Eskişehirspor ile yollarını ayıran 23 yaşındaki Nijeryalı kanat oyuncusu Jesse Sekidika yı kadrosuna kattı.


Devre arasında transfere hız veren Galatasaray, Onyekuru ve Saracchi nin ardından bir transfere daha imza attı. Sarı-kırmızılılar Eskişehirspor ile yollarını ayıran 23 yaşındaki kanat oyuncusu Jesse ile 4,5 yıllık anlaşma sağladı. Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Profesyonel Futbolcu Jesse Tamunobaraboye Sekidika ile 2019-2020 futbol sezonundan başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar anlaşmaya varılmıştır.

Buna göre futbolcuya 2019-2020 sezonu için net 125 bin Euro, 2020-2021 sezonundan itibaren 4 sezon boyunca net 250 bin Euro sabit transfer ücreti ödenecektir.Jesse Sekidika: Çok büyük bir kulübe geldim

Galatasaray ın yeni transferi Nijeryalı kanat oyuncusu Jesse Sekidika yaptığı açıklamada çok büyük bir kulübe geldiğini söyledi.

Galatasaray, Nijeryalı futbolcu Jesse Sekidika nın transferini resmi olarak tamamladı. Sağlık kontrollerinin ardından kendisini sarı-kırmızılı kulübe bağlayan imzayı atan Sekidika, Başkan Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ile birlikte ilk açıklamalarda bulundu.Cengiz: Gençleşme politikamıza çok uygun bir futbolcu

Jesse nin takımımıza ciddi katkıda bulunacağını dile getiren başkanımız Mustafa Cengiz, Sevgili Jesse, stratejik ve yeniden yapılanan gençleşme politikamıza çok uygun bir futbolcu. Biz inşallah sahada da onun ölümüne, mert, dürüst, adil yarış içinde en ciddi katkıyı takımımıza ve camiamıza yapacağına inanıyoruz. Biz onun dürüst yarışta her zaman Galatasaray bayrağını en tepeye taşıma mücadelesinde bir nefer, bir takım oyuncusu olarak görev alacağına inanıyoruz. Allah utandırmasın diye konuştu.

Albayrak: Kendisine başarılar diliyorum

İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ise onun uzun yıllar Galatasaray forması giyeceğine inandığının altını çizdi. Albayrak, Aramıza hoş geldi. Kendisine başarılar diliyorum. En az 20 sene bu formayı çıkarmayacaksın dedim. Kendisi de çok mutlu olduğunu ifade etti. Florya daki futbolcu arkadaşlarıyla da görüşmüş. Çok iyi bir ortam olduğunu söyledi. Kendisine başarılar diliyorum ifadelerini kullandı.

Sekidika: Çok mutluyum

Sekidika ise Galatasaray ın çok bükük bir camia olduğunu belirterek, Çok büyük bir kulübe geldim. Çok mutluyum. Bu büyük fırsatı kullanacağım. Galatasaray her zaman istediğim bir yerdi açıklamasını yaptı.