Podolski ve Charr, arabalarını Orkan Şahin e modifiye ettirdi
14 b9017395 a784 40ac 8a1e 1bba4f87de45 - Podolski ve Charr, arabalarını Orkan Şahin e modifiye ettirdi


Dünyaca ünlü isimler Almanya’nın Köln kentinde klasik otomobilleri restore (Modifiye) eden Orkan Şahin in kapısını çalmaya devam ediyor.


İLGİLİ VİDEOPodolski ve Charr, arabalarını Orkan Şahin e modifiye ettirdiBir dönem Galatasaray da da forma giyen Lukas Podolski ve Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Mahmoud Charr da otomobillerini Orkan Şahin e modifiye ettirdi.

Otomobil tamircisi bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Orkan Şahin, henüz çocukken babasının yanına giderek otomobil tamiriyle ilgilenmeye başladı. Yaşıtları oyuncaklarla oynarken, o henüz 6 yaşında motor silindir kafasını sökerek, herkesi hayrete düşürdü. İsmi ‘Otomobilin dahi çocuğu olarak anılmaya başlandı . Ardından bu dalda meslek yapan Şahin, yine aynı dalda üniversite eğitimi alarak kendi atölyesini açtı. Antik otomobillere ilgi duyan Orkan Şahin, yaptığı klasik otomobil modifasyonu ile kısa sürede Almanya nın Köln kentinde büyük bir üne sahip olurken, ismi tüm dünyada tanındı. Ardından birçok televizyondan teklif alan Şahin, modifiye üzerine programlar yapmaya başladı.

Podolski nin istediği aracı ABD de buldu

Adını dünyaya duyurmasıyla birçok ünlü Orkan Şahin in kapısını çalmaya başladı. Bir dönem Galatasaray forması da giyen Türk sevdalısı Alman oyuncu Lukas Podolski de 1962 yapımı Mustang marka bir otomobil istediğini belirterek Orkan Şahin e müracaat etti. Podolski nin istediği aracı tüm dünyada aramaya başladığını belirten Orkan Şahin, Bu otomobili Amerika da bulduk ve hemen oraya giderek aracın son haline baktık ve iyi durumda olduğunu gördük. Almanya daki atölyeme getirerek çalışmalara başladık. Titiz bir işçiliğin sonunda otomobili Podolski ye teslim edince yüzündeki mutluluk görmeye değerdi. Çok memnun oldu ve hemen aracı alarak turlar atmaya başladı. O günden sonra çok iyi dost olduk. Zaten kendisi Türkiye ve Türkleri çok seven birisi. Bu çalışmamızı televizyon programımda yayınladık dedi. Bu arada dünyaca ünlü isimler de kendisine otomobillerini restore etmesi için tekliflerde bulundu. Dünya Ağır-Sıklet boks şampiyonu Manuel Charr, ve isminin açıklanmasını istemeyen iş insanı, sanatçı, sporcu ve TV starları hayallerindeki antik otomobilleri Orkan Şahin e restore ettirdi.

Ülkemize bu işi götüreceğiz

Ayrıca Türkiye de büyük bir yatırım planladıklarını belirten Gentlemen s Motor Clup şirketinin patronu Orkan Şahin, Bin metrekare alana dev bir tesis kurarak, bu işi ülkemize götürmeyi planlıyoruz. Dünya çapında edinmiş olduğum bilgi, tecrübe ve müşterilerimi ülkemize götürerek bu dalda gelişmesini sağlamak istiyorum. Ülkemizde bu dalda profesyonel eleman yetiştirerek, ekonomisine katkıda bulunmayı planlıyorum. Ayrıca sadece ünlüler için otomobil yapmıyorum, klasik otomobil tutkusu olan herkes için istediği aracı dünya çapında araştırıyorum. Alımını yaparak, getirip restorasyonunu yapıp teslim ediyorum şeklinde konuştu.

Şirketin basın danışmanı Vedat Alyaz, da araçları bir cerrah titizliği ile çalıştıklarını belirterek, Orkan Şahin bu alanda dünyada bir numara olma yolunda ilerliyor. Otomobilin Picasso su olarak anılıyor modifasyon dalında. Şu an Türkiye de otomobil restorasyonu yapacağımız bir yer açabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca yapmış olduğumuz televizyon programlarını Türkiye de yayınlamak isteyen televizyon kanallar olursa kendileriyle görüşmeye de hazırız ifadelerini kullandı.