Türkiye den İzlanda ya Milli Takım notası
14 1ff988c4 f9b5 41df b7d9 0d76acfa24f8 - Türkiye den İzlanda ya Milli Takım notası


Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçında İzlanda’ya konuk olacak olan A Milli Takımımıza, İzlanda’da yapılan muamele nedeniyle Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla nota verildi.


Avrupa Şampiyonası Elemeleri nde İzlanda yla aynı grupta bulunan A Milli Futbol Takımımız, bu maçın oynanması için dün İzlanda ya gelirken, havalimanında uygulanan muamele nedeniyle futbolcular büyük tepki göstermişti. Takım kaptanları Burak Yılmaz ve Emre Belözoğlu, havalimanında bekleyen Türk gazetecilere açıklama yaparken, tekrar tekrar arandıklarını ve pasaport kontrolünden çok zor şekilde geçirildiklerini söylemişti. Yaşanan bu durum nedeniyle kafilede sinirler gerilirken, Emre Belözoğlu nun röportajı sırasında bir İzlanda vatandaşının arkadan gelip mikrofonların yanına tuvalet fırçası uzatması ise bardağı taşıran nokta oldu.

Norveç Büyükelçiliği nota verdi

Emre Belözoğlu nun havalimanında basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada arkadan yaklaşan bir İzlanda vatandaşı, yaşanan hengameyi fırsat bilerek, gazeteci gibi yaklaşarak mikrofonların yanına tuvalet fırçası uzatmıştı. Bu olay sonrası Türkiye de her kesimden tepki gelirken, hükumet yetkilileri de Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla İzlanda ya nota verdi.

Bozhan Memiş
*