Süper Lig in ilk kadın başkanı Berna Gözbaşı kimdir?
14 c7486c33 97c7 4407 8786 39cb3c66ef9e - Süper Lig in ilk kadın başkanı Berna Gözbaşı kimdir?


Kayserispor da başkan olarak seçilen Berna Gözbaşı, Süper Lig in ilk kadın başkanı oldu. Peki Berna Gözbaşı kimdir? İşte konu ile ilgili detaylar...


Kayserispor yönetim kurulu başkanı Hamdi Elcuman ın istifasının ardından, başkanlığa oy birliği ile Berna Gözbaşı seçildi. Gözbaşı, Süper Lig de ilk kadın başkan olarak tarihe geçti. Kayserispor da 30 Kasım da yapılacak Genel Kurul öncesi başkanlığa adaylığını koyan Berna Gözbaşı, seçime kadar kulüp başkanlığı görevini üstlenecek.

BERNA GÖZBAŞI KİMDİR?

Kayserili olan Berna Gözbaşı, Gelibolu‘da doğdu. Memur bir ailenin tek kızı olarak, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü nden 1996 yılında mezun oldu.

İş hayatına Kayseri Çinkur un ihracat biriminde başladı. Londra Metal Borsasında Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures& Options konusunda eğitim aldıktan sonra, ilk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi ni 2001 yılında kurdu.

Birçok firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. İhracata açılmamış bir cok KOBİ yi ihracatla tanıştıran Gözbaşı, 2001 -2006 yılları arasında Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında aktif çalıştı.

2006 yılında yatak üretimine başladı.

BRN Yatak ı farklı paketleme yöntemleri 5 kıtada 60 dan fazla ülkeye ihraç eden bir şirket haline getirerek, çok kısa bir sürede sektörün en önemli ihracatçı firmalarından biri haline getirdi ve girişimcilik ve ihracat dalında birçok ödüle layık görüldü ve genç ve kadın girişimciler için rol model oldu.

Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olan Berna Gözbaşı nın 2 kızı vardır.