Göksel Gümüşdağ: Muriqi bana göre aldatan bir oyuncu oldu
14 bed2b704 b0d1 4c19 bea9 e97f095ff0ca - Göksel Gümüşdağ:  Muriqi bana göre aldatan bir oyuncu oldu


Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Oyuncu çok iyi bir oyuncu olabilir Muriqi ama bana göre aldatan bir oyuncu oldu, bugünkü oyunla Muriqi de olmasaydı bizi yenerlerdi. Çünkü onlar daha isteyen taraftı diye konuştu.


Medipol Başakşehir, deplasmanda Fenerbahçe ye 2-0 mağlup oldu. Müsabaka sonrası stat dışında basın mensuplarına Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu. Öncelikle Malatya ve Elazığ da hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı dileyen Gümüşdağ, Yaralılara da acil şifa diliyoruz. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç başta olmak üzere tüm yönetim kuruluna ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederiz. Fenerbahçe bizden daha çok isteyen taraftı bizden daha iyi oynadıklarını söyleyebilirim. Kendilerini tebrik ediyorum dedi.

Muriqi bana göre aldatan bir oyuncu oldu

Verilen kartların kendi kategorisinde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Gümüşdağ, Zannediyorum 8 Ocak tarihinde TFF ye kulüpler birliği vakfı aracılığıyla talimatlarla ilgili değişiklik teklifimizi önerdik. Başakşehir futbol kulübünün teklifi şuydu; her kategori kendi alanında değerlendirilsin. Yani kupada kart gören kupada, ligde gören ligde cezasını çeksin. Çünkü bugün baktığınızda Trabzonspor Galatasaray biz oyuncularımızın çoğunu kupada kart gördükleri için ligde oynatamadık. Bu talimatın değişikliğini talep etmiştik ama 8 ocaktan beri federasyona gitmesine rağmen elektronik postada açılmamış bile. Eğer siz bu tip konuları gününde müdahale etmezseniz önünüzde bir kaos olarak düşer. Hayatın her alanında böyledir. Günü geldiğinde bu sorunu çözeceksiniz yoksa bugün bütün takımlar burada sıkıntı yaşıyor. Baktığınızda bugün enteresan bir şey; aldatan oyuncu sahadaydı aldatmayan oyuncu sahada değildi. Yani bir şekilde aldatan cezalandırılmadı aldatmayan cezalandırıldı. O zaman ne oluyor siz aldatanı meşru kılmış oluyorsunuz bu çok doğru bir şey değil. Oyuncu çok iyi bir oyuncu olabilir Muriqi ama bana göre aldatan bir oyuncu oldu. Dolayısıyla federasyon asli değerleri bu etik değerleri korumaktır. Tüm kulüpler bunu korumak durumundadır. Bu tip konulara hızlı bir şekilde müdahale etmesi lazım futbol federasyonunun her alanda daha gayreti olması lazım. Bunu özellikle belirtmek isterim. Bugünkü oyunla Muriqi de olmasaydı bizi yenerlerdi. Çünkü onlar daha isteyen taraftı diye belirtti.

Hakemlerin yönetimiyle alakalı soruya cevap veren Göksel Gümüşdağ, Bu oyunu hakeme bağlamak doğru olmaz. Topal ın ayağı çatladı faul bile vermedi ama netice ona bağlı değil. Neticeye tesir eden bir hakem hatası olmadı ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk yarışıyla ilgili konuşan Gümüşdağ, Yarışta devam ediyoruz. 16 hafta var. Ligde 2. 3. sıra içinde devam ediyoruz. 16 haftada köprünün altından çok sular akar. Başakşehir zirveye asılmaya devam edecek dedi.

Basın mensubu arkadaşlara yapılan eziyettir

Mixed Zone da yöneticilerin konuşamama durumu ile ilgili görüş belirten Gümüşdağ, Bu yanlış. Talimat değişikliğini orada da yapmak lazım. Herkes kupayı kart temizleme alanı buldu. Orada gidip kartlarını temizliyor. Dolayısıyla bu komik bir şey. Yönetici normalde Mixed Zone da konuşur. Basın mensubu arkadaşlara da bu eziyet doğru değil. Bu talimatın TFF tarafından değiştirilmesi lazım şeklinde konuştu.

Ozan Buğra Koşar - Güven Mert Ercan