La Liga da program belli oldu
14 6fe063a7 5688 4ea4 af95 390fa276715e - La Liga da program belli oldu


İspanya da futbolun yeniden başlaması için planlama yapıldı. 4 Mayıs ta futbolcuların bireysel antrenmanlara başlayacağı ülkede, 5-12 Haziran tarihleri arasında ligin başlaması için çalışmalar gerçekleşiyor.


Korona virüsten en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden birisi olan İspanya da futbolun başlamasına karar verildi. 4 aşamalı planla hareket edecek olan İspanya, 5-12 Haziran tarihleri arasında ligin başlamasını hedefliyor.İspanya Başbakanı Pedro Sanchez in açıkladığı önlemler doğrultusunda futbolcuların 4 Mayıs tarihinden itibaren bireysel antrenmanlara başlamasına izin verilecek. 18 Mayıs a kadar bireysel idmanların yapılacağı İspanya da, 18 Mayıs ta gruplar halinde antrenmanlara izin verilecek. 1 Haziran da ise takımlar tam kadro olarak hazırlıklarını sürdürecek. Yapılan plan doğrultusunda liglerin 5-12 Haziran arasında başlaması hedefleniyor.

La Liga Başkanı Javier Tebas, yaptığı açıklamada liglerin seyircisiz oynanacağını belirterek, Eğer önemli ekonomik sektörler güvenli ve kontrollü şekilde yeniden başlamazsa, ortadan kaybolabilir. Bu durum futbol için de geçerli. Diğer ülkelerde takımlar antrenmanlara başladı. İzlenmesi gereken örnek bu. İspanya da futbol, diğer ülkeler gibi yeniden aktif hale getirmemiz gereken önemli bir ekonomik güçtür ifadelerini kullandı.

*